Mobil Softphone Uygulaması – Zoiper Android

Hipcall’daki kullanıcı hesabınızı, mobil telefonunuzda Zoiper uygulamasına tanımlamak ve Zoiper üzerinden çağrı karşılamak ve arama yapmak için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.

Zoiper uygulamasını Google Play Store veya App Store‘dan indiriniz. Uygulamayı açtığınızda sizden kullanıcı adı, parola ve host adresi gibi SIP hesabınıza ait bilgiler istenecektir.

  1. SIP hesap bilgilerinize ulaşmak için, Hipcall hesabınızda Profil- SIP Ayarları sayfasını açınız. Bu sayfada SIP host adı, kullanıcı adı ve parola bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

SIP şifrenize ulaşmak için öncelikle, Yeniden oluştur butonuna ve açılan sayfada Yeni Parola Oluştur butonuna tıklayınız.

SIP şifrenizi bir kez görüntüleyebilirsiniz. Bu nedenle şifrenizi kaydetmenizi öneririz.

SIP hesap bilgilerinize ulaştıktan sonra, Zoiper uygulamasını tekrar açınız.

Üst boşluğa Hipcall’daki SIP kullanıcı adınızı ve alt boşluğa SIP parolanızı yazınız ve Create an account butonuna tıklayınız.

Sonraki sayfada, SIP host adresinizi yazınız ve Next butonuna tıklayınız.

Sonraki adımda istenen bilgiler opsiyonel olduğu için Skip butonuna basınız.

Girdiğiniz SIP hesap bilgilerinde hata olmaması durumunda sistemde eşleşme sağlanacaktır. Eşleşme olmaması halinde girdiğiniz bilgileri yeniden kontrol etmenizi öneririz. Kurulumu tamamlamak için Finish butonuna basınız.

Tanımlama sağlandıktan sonra, sol üstte yer alan menü butonuna basarak kullanıcı hesabının aktif olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

Zoiper uygulamasında kullanıcı hesabınız aktif olduktan sonra Hipcall hesabınızda da kurulumun başarılı olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz. SIP ayarları sayfasında, Kayıtlı olan cihaz ve Yazılımlar alanında Zoiper’ı görüntüleyebilirsiniz.