Masaüstü Softphone Uygulaması – Zoiper

Hipcall’daki numaranızı bilgisayarınızda Zoiper uygulamasında kullanmak için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz. Öncelikle Zoiper‘ın web sitesinden uygulamayı bilgisayarınıza indirerek kurunuz.

Kurulumdan sonra ZoiPer uygulamasında açılan ekranda bir SIP hesabı tanımlanmalıdır. Bunun için SIP’i seçiniz ve ileri butonuna tıklayınız.

Öncelikle SIP kullanıcı bilgilerinize ulaşmak için Hipcall hesabınızda Profil– Sip Ayarları sayfasını açınız. Açılan sayfada SIP bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Zoiper uygulamasına geri dönerek, ilk kutucuğa 21xxx@sip.hipcall.com.tr formatında kullanıcı bilginizi yazınız. İkinci kutucuğa sip şifrenizi ve son kutucuğa sip.hipcall.com.tr olan SIP host adresini yazınız. Daha sonra ileri butonuna tıklayınız.

SIP hesap bilgileriniz doğru şekilde girildiğinde, numaranız tanımlanmış olacaktır.

Ana ekran İngilizce olarak karşımıza gelmektedir. Dili Türkçe yapmak için ana ekranın sağ üst köşesinde bulunan dil sekmesinden Türkçe seçeneğini seçebilirsiniz.

Bu sayfadaki sip bilgileri (dahili,şifre,domain,sip host) örnek amaçlı hazırlanmıştır. Kurulum için yönetici panelinizdeki sip bilgilerini kullanmalısınız.