LinkedIn’de Müşteri Aday Oluşturma

Potansiyel müşteri bulmak için kullanabileceğimiz birçok web sitesi vardır ama bu sonsuz bir okyanus gibidir ve balık tutmak için doğru yeri bulmalısınız. LinkedIn, doğru müşteri adaylarını bulmak için kullanabileceğimiz harika web sitelerinden biridir. LinkedIn’de potansiyel müşteri bulmak için, müşteri adaylarımızın e-posta adreslerini bulmamız gereken birkaç uzantı vardır. Potansiyel müşterilerimizin e-posta adreslerine ulaşmak için bu faydalı uzantılardan birini inceleyeceğiz. Uzantının adı Sales QL‘dir. Bu uzantı, müşteri adaylarının tüm iletişim bilgilerini bulmamıza yardımcı olur. Peki bu uzantıyı nasıl kullanırız?

Arama

Aramak istediğiniz sektör adını yazın. Yazarken tırnak işaretlerini kullanabilirsiniz. Örneğin, “telekomünikasyon”.

Filtre

Arama aracına yazdıklarınızı girdiğinizde, sistem size birçok farklı profili listeleyecektir. Filtreden firmaları seçmelisiniz.

Keşfetme

Artık web sitelerini ve orada çalışan insanları arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerini Bulma

İşte zor kısım. Bir şirketin her zaman e-posta adreslerini bulabilirsiniz. Ancak önemli olan, kişisel e-posta adreslerini bulmaktır. Bu noktada, birçok yazılım ve uzantı vardır. Size e-posta adreslerini bulmak için kullanılan uzantılardan birini göstereceğiz.

Uzantının adı “Sales QL”. İletişim bilgilerini bulmaya yardımcı olur. Yalnızca kişisel LinkedIn sayfası herkes tarafından görülebildiğinde çalışır. İlgili kişinin hemen yanında artı butonu bulunmaktadır. O butona tıkladığınızda, sistem o kişinin iletişim bilgilerini bulmaya çalışır. Müşterilerinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu uzantı gibi, LinkedIn için birkaç e-posta bulucu uzantı vardır. Bu uzantıların çoğu ücretli uzantılardır ancak ücretsiz deneme sürümlerini de deneyebilirsiniz.