Kullanıcının telesekreter ayarları

Hipcall hesabınızda “Telefon, santral ve e-posta ayarları” iznine sahip olan kullanıcılar, sistemdeki diğer kullanıcıların telesekreter ayarlarını güncelleyebilir.

Telesekreter özelliği sayesinde, kullanıcının uygun olmadığı zamanlarda veya mesai dışı saatlerinde, kullanıcıyla görüşme sağlamak için arayanların mesaj bırakmasını sağlayabilirsiniz.

Telesekreter ayarlarını düzenlemek için lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz.

  1. Üst gezinme menüsünde Ayarlar > Telefon > Kullanıcılar‘a tıklayın.
  2. Telesekreter ayarlarını değiştirmek istediğiniz kullanıcının, sağ tarafındaki üç nokta simgesine tıklayın ve Telefon Ayarları‘nı seçin.

3.  Soldaki menüden Telesekreter’e tıklayın. Bu alanda kullanıcının mevcut telesekreter durumunu görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra Güncelle butonuna tıklayın.

4. Telesekreter durumunu aktif olarak seçin. Burada mevcut telesekreter anonsunu dinleyebilirsiniz, farklı bir anons yüklemek için “Kendi telesekreter ses dosyamı yüklemek istiyorum” butonuna tıklayın ve bilgisayarınızdan ses dosyasını yükleyin.

5. Kullanıcıya bir telesekreter mesajı bırakıldığında, sistemin bu kullanıcıya otomatik bir görev oluşturması için, Eylem bölümünde Görev‘i seçin ve Kaydet’e tıklayın.

6.Son adımda, işlemi kaydettikten sonra ekranın sağından gelen onay bildirimini görüntüleyebilirsiniz.