Kullanıcıların SIP bilgisini görüntüleme

Hipcall’u IP telefonlar veya softphone uygulamalarda kullanabilmek için kullanıcının SIP hesap bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Kullanıcı adı, şifre ve host bilgisi ile bu gibi cihaz ve yazılımlarda kurulum yapabilirsiniz.

“Telefon, santral ve e-posta ayarları” iznine sahip olan kullanıcılar, sistemdeki diğer kullanıcıların SIP hesap bilgilerini görüntüleyebilir ve SIP şifresini değiştirebilir. Hipcall’da SIP parolanız şifrelenmiş bir şekilde veritabanında tutulduğu için açık olarak görüntülenememektedir. Bu sebeple yeni bir SIP şifresi oluşturduktan sonra, şifrenizi kaydetmenizi öneririz.

Kullanıcının SIP bilgisini görüntülemek için lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz.

  1. Üst gezinme menüsünde Ayarlar > Telefon > Kullanıcılar‘a tıklayın.
  2. SIP bilgisini görmek istediğiniz kullanıcının, sağ tarafındaki üç nokta simgesine tıklayın ve Telefon Ayarları‘nı seçin.

3. Sol taraftaki menüden, SIP ayarlarına tıklayınız. Bu alanda kullanıcı adı, host ve port bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

4. SIP şifresi güvenlik prosedürleri nedeniyle görüntülenmediği için, Yeniden Oluştur butonuna tıklayınız.

5. Onay adımında tekrar Yeni parola oluştur butonuna tıklayınız.

6. Sistemin oluşturduğu yeni SIP şifresini kaydetmenizi öneririz. SIP şifresini yalnızca bir kez görüntüleyebilirsiniz. SIP bilgilerini sağ tarafta yer alan kare simgesine tıklayarak direkt kopyalabilirsiniz.

7. İndir butonuna tıklayarak, kullanıcının SIP bilgilerini bilgisayarınıza bir dosya halinde indirebilir ve bilgisayarınızın varsayılan metin düzenleyicisinde toplu olarak görüntüleyebilirsiniz.

8. Kullanıcıların SIP bilgilerini kullanarak kurulum yaptıktan sonra, IP telefon veya softphone uygulamasının sistemdeki kayıt durumunu sayfanın en altında görüntüleyebilirsiniz.